İşte Deodorantın 8 Değişik Kullanım Alanı

İşte Deodorantın 8 Değişik Kullanım Alanı

Duş almak için zamanınız olmadığınız vakitlerde imdadınıza deodorantlar yetişir.

Hele ki hava çok sıcaksa ve çok terleyen biriyseniz deodorantlar sayısız sefer hayatınızı kurtarmıştır.

Ancak deodorantlar yalnızca koltuk altları için değilmiş. Sözgelimi deodorantları ayaklarınızda ve göğsünüzün altında da kullanabilirmişsiniz.

Bundan haberdar olmadığınız için kendinize kızacaksınız.

Deodorant kullanmayı sevmiyorsanız dahi bunları okuduktan sonra hanenizde bolca deodorant bulunduracaksınız. Diğer taraftan deodorant seçerken alüminyum içermeyen ürünleri seçmenizde yarar var. Alüminyum içermeyen deodorantları eczanelerde bulabilirsiniz.

İşte deodorantları koltuk altınız haricinde kullanabileceğiniz değişik yerler ve alanlar:

1- Sivilcelerden kurtulun

Şayet yüzünüzde uzun müddettir kaybolmayan bir sivilce varsa deodorant imdadınıza yetişebiliyor. Deodorantların içerisinde bulunan ter önleyici madde sivilcelerin kurumasını sağlayabiliyor. Koltuk altınız terlememesini sağlayan bu madde bu arada sivilcelere de iyi geliyor.

2- Göğüs altı terlemesini önleyin

Göğsünüzün altındaki bölge yaz aylarında terleyebiliyor. Gerek spor yaparken gerekse de işteyken bu ter başınıza bela olabiliyor. Tek yapmanız şart olan göğüs altınıza deodorant sürmek.3- Pantolonlarınıza kolayca girin

Dar pantolon giymeyi seviyorsunuzdur ancak bir kilo bile alsanız pantolona girmekte zorlanıyorsunuzdur. Bundan sonra tek yapmanız gereken bacaklarınıza deodorant sürmek. Bacaklarınıza deodorant sürdükten sonra zorla giyebildiğiniz pantolonu nasıl kolayca giyebildiğinizi göreceksiniz.

4- Güneş gözlüklerinin kaymasını önleyin

Sık sık güneş gözlüğü takan biriyseniz, güneş gözlüklerinizin kaymasının ne kadar sinir bozucu olduğunu bilirsiniz. Deodorant burada da imdadınıza yetişiyor. Güneş gözlüğü takmadan önce burnunuzun üstüne deodorant sürün. Güneş gözlüğünüzün kaymadığını göreceksiniz.

5- Koltuklara ter kiri bırakmayın

Hanenize gelen bir konuk sandalyede veya koltukta ter kiri bırakmıştır. Siz de bunu bir başkasının evine gittiğinizde yapmak istemezsiniz. Tek yapmanız gereken sırtınıza deodorant sürmek. Böylelikle arkanızdan kimse konuşamaz.6- Gece terlemelerini önleyin

Gece uyandığınızda çarşaflarınızın ve yastığınızın su içinde olduğunu görmek kimsenin istemeyeceği bir şeydir. Tek yapmanız gereken yatmadan önce vücudunuzun en çok terleyen bölgelerine deodorant sürmek.

7- Ayağınızdaki kötü kokuyu giderin

Sadece koltuk altlarının kötü koktuğunu söyleyemeyiz. Yorgun geçen bir iş günün hemen peşinden ayaklarda da istenmeyen kokular oluşabilir. Ayak tabanınıza ve parmaklarınızın arasına deodorant sürün. Ayaklarınızda koku olmayacaktır.

8- Ayakkabı vurmasını önleyin

Yeni bir ayakkabı aldığınız ayağınıza vurması ihtimali her vakit vardır. Hele bir de sıcak yaz günlerinde ayağınızın arkası terler ve sık sık ayakkabı vurmaya başlar. Ayağınızın arkasına deodorant sürün. Ayakkabınızın vurmadığını göreceksiniz.Lütfen paylaşmayı unutmayınız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir