Bu Süper İçecek Sayesinde Hem Fazla Yağlarınızı Yakın, Hem Sıhhatinize Kavuşun!

Bu Süper İçecek Sayesinde Hem Fazla Yağlarınızı Yakın, Hem Sıhhatinize Kavuşun!

Kilo verme Yolları başlıklı yazılarımız çok büyük ilgi gördü.(Buradan bakabilirsiniz).Sizden gelen istekler üzerine yazılarımıza devam ediyoruz.Bu defa herkesin evinde kolayca yapabileceği bir içecek önereceğiz sizlere.Mutlaka okuyun.

2000 seneyi aşkın müddettir bizimle olan, şifaları her dönem kullanılan iki gıda.

İlki Chia Tohumu.

Maya ve Aztek Muasırlıkları’ndan beri coğrafyanın dört bir köşesindeki yemek alışkanlıklarına girmiş bir gıda bu tohum. Memleketi Güney Amerika elbet, ancak Avrupa’dan Avustralya’ya, hattâ ülkemizin reçellerineve kahvaltılarınakadar erişmiş…

Zira müthiş sıhhatli, çok lezzetli:

Evvela bu tohum oldukça kuvvetli bir antioksidan. Tansiyona iyi geliyor, kemik sıhhatiniz için ehemmiyetli olan kalsiyumfosformagnezyum ve protein içeriyor. Gluten içermiyor sözgelimi, oldukça kaliteli bir karbonhidrat kaynağı olması, %95 oranında liften oluşması nedeniyle müthiş tok tutuyor.

Kan şekerini dengeliyor, ayrı olarak Omega-3potasyum ve B vitaminleri açısından mükemmel bir depo.

Chia’nın daha önceki Maya dilinde güç ve dayanıklılık mananına gelmesine şaşmamalı…

Diğer gıdamız ise Limon!

Bundan takriben 2500 sene önce bilye limonu ve ağaçkavununun melezlenmesi ile ortaya çıkmış bu mis kokulu, lezzetli güzellik. O gün bugündür dünyanın en popüler meyvelerinin (evet, limon meyvedir) başında geliyor. Popüler zira her yemeğe bambaşka bir lezzet, bambaşka bir esans katabiliyor. Popüler zira müthiş sıhhatli:

C vitamini deposu olduğunu tümce alem biliyor zati. Bunun yanı sıra limon B vitaminlerifosforflorin sodyummagnezyumdemir ve kalsiyum da içeriyor. Zengin lifli yapısı sayesinde zehirli maddeleri vücuttan atabiliyor, kalorisi çok düşük. Ve aynı chia tohumu gibi oldukça kuvvetli bir antioksidan.

Artık sihirli içeceğimizi hazırlayalım;

İçeceğinizi hazırlamanız için gerekenler:

  • Yarım limon suyu
  • 1 yemek kaşığı chia tohumu
  • Bir buçuk su bardağı su
  • ve 1 yemek kaşığı bal.Hazırlığı biraz sürse de, akılalmaz kolay. Chia tohumlarınızı suyu eminceye kadar suda bekletin, ki bu yaklaşık 1 saat sürecek. Chia tohumları suyu emince içindeki lifler açığa çıkacak ve jelimsi topak görünümünü alacak.Bu görünüme eriştikten hemen sonra elinizdeki tüm malzemeleri mutfak robotuna koyun, iyice karıştırın.İçeceğinizi her sabah tükettiğiniz takdirde metabolizmanız hızlanacak, hızla kilo vereceksiniz. Vücudunuzu zehirli maddelerden arındırmak ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmek de cabası!

Bu Süper İçecek Sayesinde Hem Fazla Yağlarınızı Yakın, Hem Sıhhatinize Kavuşun!” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir