Sarımsak ve Limonun İnanılmaz Mucizeleri

Sarımsak ve Limon:Her ikiside sağlık kaynağı Doğanın mucizesi 2 Bitki.Birisi Sarımsak diğeri Limon.Ayrı ayrı kullanıldığında zaten pek çok hastalığa iyi geldiğini biliyorduk.İkisi birlikte kullanıldığında bakın ne mucizeler meydana getiriyor.Öncelikle Aşağıdaki tarifi aynen uygulayın.

 

İşte Mucizevi Sarımsak Limon Karışımın Tarifi :

2 litre limon suyu, 40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak, ağzı sıkı kapanan koyu renkli veya üzeri kağıtla kapatılmış bir kavanoza karıştırılıp doldurunuz.Sarımsak yıkanmadan ve ezilerek limon suyunun içine koyulacak,kavanozun kapağı sıkıca kapatılacak.25 gün boyunca normal ılık bir yerde saklanıp hergün çalkalanacak. (sarımsaklar iyice erimiş olacak)25 gün sonra kavanozu açıp her sabah kahvaltıdan yarım saat 1 saat kadar önce aç karnına yarım veya içilebiliniyorsa 1 çay bardağı içilecek. Kavanozun kapağı hep kapalı tutulacak, kavanoza asla su,şeker v.b. karıştırılmayacak,ancak çay bardağına aldığınızkısmına istenirse sulandırılıp içilebilinecek.Karışım içildikten sonra, kahvaltıya kadar (yarım-1 saat sonra) kahvaltı
yapılacak. Mümkünse her sabah aynı saatte içilecek.

Şimdi Gelelim bu karışımın faydalarına:

1- Tüm damar iltihapları (vaskülir) tedavi ediyor, tıkanan damarları açıyor, damar sertliklerini ve hipertansiyonu önlüyor.

 

2. Vücudun bağışıklık sistemini son derece kuvvetlendiriyor ve her türlü alerjiyi, özellikle damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden kesiyor. Kansere karşı tüm vücudu koruyor.

3- Böbrek ve safra taşlarını eritiyor, idrar söktürüyor, vücuttaki şişkinlik ve tüm dokulardan ödemi kaldırıyor.

4- Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerinin yenilenmesini sağlıyor.Sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını arttırıyor.Felçlere ve Vertigo’da fayda veriyor.

5- Kollestrol ve lipidi düşürüyor zararlı yağların yakılmasını sağlıyor,
kilo verdiriyor (bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açıyor, bu dönemde diyete dikkat etmek gerekiyor) 
Şekeri düşürüyor,pankreas’ın yenilenmesini sağlıyor.

6- Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapıyor.

7- Tüm romatizmal iltihabı önleyip, hertür romatizmal ağrıları dindiriyor, kireçlenmeyi önlüyor. Eklem düzeylerinin yenilenmesini sağlıyor. Ağrıları kesiyor.

Bu yazıda İlginizi Çekebilir : Dondurulmuş Limonun faydaları

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir