Tuzun Tuzla Buz ettiği 8 Problem

Tuz hayatımızın en önemli parçalarından biri.Faydaları saymakla bitmez.Ama tuz sadece bir yiyecek değil aynı zamanda ev de de işinize yarayacak mucizelerle doludur.İşte Tuzun 8 Mucize faydası.
1)Yanmış tavaya karşı Tuz
Yanmış tavanızın yüzeyini tuzla kaplayın.yeteri kadar su koyup kaynatın ve sonra suyu dökün mucizeyi görün.


2)Bulaşık Süngeri Kurtarıcısı Tuz
Bulaşık süngerlerindeki yağ ve yemek lekelerinden kurtulmak için tuzlu suda bekletebilirsiniz

3)Tuz Varsa Kızartma Yapmak Çok Kolay 
Kızartma yaparken yağ sıçraması başa beladır.Ama tuz bu konuda da imdada yetişiyor.Tavanıza yağı dökün bir miktar tuz ekleyin ve sonra kızartma yapmanın tadını çıkartın.
4)Küvet ve Benzeri yerleri Temizlerken Tuz Kullanın

Bir bardak terebentin ve bir bardak tuzu karıştırın. Sonra ellerinize eldiven giyerek elde ettiğiniz maddeyi süngere sürerek temizlemek istediğiniz yerleri bununla ovalayın. Birkaç dakika içinde lekelerin sonsuza kadar yok olduğunu göreceksiniz

5)Lavabo Tıkandıysa Tuz Var
Tıkanmış lavaboya karşı bir kabın içine su bardağının  4 te 1 i kadar karbonat ve yine aynı miktarda tuz katın.İyice karıştırıp tıkanan gidere dökün.Üzerine de yarım su bardağı sirke dökün ve mucizeyi izleyin.15 dakika bu şekilde bekleyip sıcak su dökün işte bu kadar.
6)Yumurta Soyarken Tuz
Yumurta haşlarkan suyun içine bir çimdik tuz atın.Sonra haşlanan yumurtaları rahatça soyun.


7) Kötü Kokan Ayakkabılar için Tuz
Ayakkabılarınızın içi kötü kokuyorsa Yine tuz yardımınıza koşar.Özellikle spor ayakkabılarınızın içine bir miktar tu dökün ve sabaha kadar bekletin.Kokudan eser kalmayacaktır.

8)Eliniz Balık Kokuyorsa Tuz

Balık ayıkladıktan sonra elinizde kokusu kalır.İşte bu balık kokusuna karşıda tuzu kullanabilirsiniz.Şöyleki bir yemek kaşığı tutu avucunuza döküp iyice övalayın sonra yıkayın işte koku kayboldu 🙂
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir